seyedrezabazyar
seyedrezabazyar

اهداف کاندیدای ریاست جمهوری 1396

کاندیدای ریاست جمهوری

اهداف کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 

کاندیدای ریاست جمهوری

ایام انتخابات دوازدهمین ریاست جمهوری میباشد هنوز معلوم نیست که چه کسی رای خواهد اورد و چه کسی دولت دوازدهم

را در سال 96 در دست خواهد گرفت ولی امیدواریم کسی که از همه لایق تر است دولت بعدی را در دست بگیرد و مشکلات کنونی مردم را حل نماید و دلسوزانه به مشکلات نگاه کند

اکنون در این سایت اهداف این دولتمردان را بررسی مینمایم

از شما کاربران سایت هم تقاضا داریم نظر خود رو در مورد کاندیدای مورد نظرتان بیان کنید که بتوانیم با همفکری رئیس دولت را انتخاب نماییم

سید ابراهیم رئیسی:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی عَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

ملت شریف و سر افراز ایران

در حالی چهارمین دهه ی عمر نظام اسلامی مان سپری می شود که با وجود موفقیت ها و پیشرفت های امیدوار کننده، همچنان درد های مزمن ساختاری و سنت های نادرست مدیریتی مردم را رنج می دهد و دولت را از پاسخگویی به انتظارات مردم و تحقق اهداف قانون اساسی ناتوان ساخته است.

مردم می پرسند با وجود این همه منابع سرشار و سرزمین پر نعمت، استعداد های متراکم انسانی و رهنمود های روشن رهبر عزیز انقلاب؛ چرا وضع کشور چنین است و چرا ظرفیت مجموعه های داخلی به جای هم افزایی برای حل مسائل کشور، صرف خنثی سازی یکدیگر و رقابت های تخریبی می شود؟

آیا نمی توان قفل رکود و بیکاری و انسداد در کسب کار و آسیب های اجتماعی ناشی از آن را گشود؟!

اینجانب به پشتوانه ی بیش از دو دهه تجربه ی مدیریتی در سطح کلان همچنین تعامل و نظارت بر ساختارهای مختلف ملی و رویارویی مستقیم با مفاسد و نواقص موجود در سازمان ها و دستگاهای مختلف اجرایی، نسبت به ریشه های مسائل کشور و گرفتاری های مردم آگاهی و اشراف یافته ام و عمیقاً معتقدم این وضعیت قابل تغییر است و به مدد الهی امکان بازگشت تحرک، نشاط و رونق به زندگی مردم وجود دارد .

ایران اسلامی بن بست ندارد و کلید واقعی حل مشکلات حضور و اراده ی همه ما مردم برای تحول جدی در مدیریت اجرائی کشور است و گام اول در ایجاد این تغییر، تشکیل دولتی توانمند و آگاه است که برای خدمت به مردم و بازگرداندن کرامت به آنان و مبارزه با تبعیض فقر و فساد شب از روز نشناسد.

با آنکه اکنون بیش از یک سال است مأموریت خدمت به مستضعفان و محرومان ، زائران و مجاوران آستان قدس رضوی را وجهه ی همت خود قرار داده و این توفیق عظیم را غیر قابل قیاس با هر مقام مادی و معنوی دیگر می دانم ، اما ملاحظه ی رنج ها و گلایه مندی های مردم و دعوت وسیع اقشار مختلف و نخبگان از این خادم خود برای حضور در عرصه ی انتخابات، راه هر گونه عافیت طلبی و ترجیح علایق شخصی را به روی اینجانب بسته است.

اکنون با شناخت دقیق از ظرفیت های عظیم انسانی و مدیریتی کشور و در پی دعوت های پر شمار و محبت آمیز علماء گرانقدر ، اقشار مختلف مردم و نخبگان و جوانان دلسوز، مسئولیت دینی ملی و انقلابی خود را حضور در این صحنه یافته ام.هر چند تا کنون و طی سه دهه ی گذشته هیچ عزمی برای دستیابی به قدرت نداشته ام.

این حضور با توکل به خدا و توسل به حضرت بقیه الله الاعظم (روحی فداه) فارغ از گروه بندی های سیاسی رایج و صرفاً با تاکید بر رعایت قانون ، اخلاق، انصاف ، صداقت با مردم و پرهیز از جنجال و سوء استفاده از مقدسات و بیت المال در رقابت انتخاباتی خواهد بود و معتقدم مردم صاحبان حقیقی سرنوشت کشور و انقلابشان هستند و آنانند که به واسطه ی فرصت دادن برای خدمت، بر مسئولان منت دارند.

نجات کشور از بحران های پیش رو و بازگرداندن آسودگی خاطر به مردم، صرفاً با ایجاد تحول در مدیریت اجرایی، بکارگیری مدیران امین و قوی و حرکت آگاهانه بر اساس اهداف برنامه ای جامع و همه جانبه که انشاءالله آن را در فرصت گفتگوهای پیش رو با شما ارائه خواهم داد، ممکن خواهد بود.

ابراز محبت اقشار مختلف مردم گروه های مختلف سیاسی و جبهه انقلاب اسلامی به این خادم امام هشتم علیه السلام نوید بخش امکان ایجاد انسجام و همدلی حداکثری میان تمامی علاقمندان به سرافرازی ایران و دلدادگان به آرمان های انقلاب اسلامی امام و شهداء برای تشکیل دولت جدیدی است که وضع کنونی را به نفع مردم و آینده ی درخشان ایران اسلامی تغییر دهد. ان شاالله

 

حسن روحانی:

… همان اهداف قبلی….

اسحاق جهان گیری:

کاندیدا پوششی…. و دیگر هیچ

سید مصطفی هاشمی طبا:

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام بر شهیدان و بادرود به روان پاک امام راحل (ره)
اینک که حسب قانون اساسی انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری اسلامی ایران در شرف برگزاریست و با تشکر از تدابیر مقام معظم رهبری و اقدامات شورای محترم نگهبان و هیئت محترم وزیران و سپاس ویژه از اعتمادی که به اینجانب گردیده است لازم می داند نگرش خود را در مورد برخی مسائل جاری در کشور و نیز انتخابات پیش رو به اطلاع عموم برساند و اگر طرح طولانی برخی مسائل موجب آزار خوانندگان گردد پیشاپیش پوزش خواسته و در عین حال امید است مورد عنایت قرار گیرد.
در این نوشته نگاه لازم و در عین ناکافی به سه مقوله ایران، سیاست های اجرائی قبلی و سیاست های اجرائی مورد نیاز افکنده می شود و نکاتی هرچند ناقص در این موارد بیان می شود. بدیهی است بخصوص در مورد سوم لازمست کار کارشناسی و جامعه شناختی بیشتر و بهتری صورت گیرد.
میخواهیم اندکی به وضع فعلی «ایران» بپردازیم
الف- تلاش سربازان گمنام امام زمان(ع)، شجاعت و ایثار و شهادت و جانبازی دلاوران و فرزندان رشید «ایران» و در سایه مکتب عزیز اسلام، علیرغم توطئه ها و فشارهای استکبار جهانی و اذناب آنان مرزهای میهن حفظ و سرزمین «ایران» بدون هیچ گزندی پابرجا باقی ماند و در شرایطی که در کل منطقه بحران های شدید واقع گردیده و میلیون ها نفر بی خانمان و آواره و مقتول و مجروح گردیده اند نعمت آرامش و امنیت در ایران برقرار گردیده و جا دارد همگان از وجود این امنیت و آرامش سجده شکر به درگاه الهی به جای آورند و همگان بدانند اگر امنیت نباشد و همه چیز باشد، در حقیقت هیچ چیز وجود نخواهد داشت.
ب- اقلیم و سرزمین «ایران» حال خوشی ندارد. پیش بینی می شود در سالهای آتی خشک سالی افزایش پیدا نماید. دریاچه ارومیه و برخی دریاچه ها و تالاب های دیگر یا خشک شده و یا در شرف خشک شدن است و بخصوص با خشک شدن دریاچه ارومیه هزاران هکتار از زمین های زراعی و باغات شرق آن از آذربایجان شرقی تا زنجان و قزوین و تا البرز زیر ریزگردهای نمکی قرار گرفته و از حیز انتفاع می افتد. در برخی نقاط «ایران» عمق چاه های آب در اثر کف شکنی های مکرر به حدود ۴۵۰ متر رسیده و آب به شوری رسیده است.
بسیاری از زمین های کشاورزی دچار افت و فرونشست زمین گردیده و حسب برآوردها ۲۰۰ دشت از ۶۰۰ دشت کشور فرونشسته است. رودخانه های محلی در اثر ورود فاضلاب شهرها و باقی مانده سموم و کودهای کشاورزی و فاضلاب صنعتی بشدت آلوده گردیده و سیاست بیابان زدائی بدلیل کاهش اعتبارات دچار نکث شده و ریزگردهای مزاحم مردم شهرهای مختلفی را آلوده کرده است. هوای شهرهای بزرگ بدلیل ازدحام اتومبیل ها و مصرف بیش از حد بنزین و نیز دودکش بخاری ها و تاسیسات گرمازا و سرمازا آلوده و بیماری زا شده است. یک سوم جنگل های کشور قلع و قمع گردیده و همراه با دلایل دیگر خاک های زراعی شسته شده و کاهش یافته و این درحالی است که به دلایل ضعف مالی دولت حتی طرح های نیم بند و غیرکافی احیای دریاچه ارومیه دچار کمبود مالی شده و درمحاق فراموشی افتاده است.
ج- شرایط اقتصادی و توسعه «ایران» در حال بلاتکلیفی و در جازدن است. سرمایه گذاری های دولتی متوقف گردیده و شرایط کسب و کار در بخش خصوصی نوعا مناسب نیست، سرمایه گذاران از سپردن پول خود به بانکها سود معاف از مالیات و بدون دردسرهای کارگری، مالیات، تامین اجتماعی و دیگر مشکلات بدست می آورند وبانکها در شرایط کنونی مالی از سرمایه گذاری اجتناب می کنند. سرمایه گذاری خارجی بدلیل عدم تصمیم گیری مسئولان در برخی اوقات و شرایط بین المللی و تبلیغ علیه ایران با احتیاط عمل کرده و با توجه به آماده نبودن بانک مرکزی برای ضمانت سرمایه گذاری آنها، پا پس می کشند و اگر سرمایه گذارخارجی نیز یافته شود مدیران در پذیرش آنها بدلیل ترس از جوسازی های رایج و نهادهای قضائی و نظارتی تصمیم گیری نمی نمایند و مدیران اصلی جامعه هم سینه خود را سپر نمی کنند و موضوع را به حال خود رها کرده اند. معاهده «برجام» که حسب تصمیم نظام امضا شده بود بدلیل بدعهدی های آمریکا و بخصوص رئیس جمهور جدید آن و نیز هم فکری جوهری مخالفان داخلی برجام(توجه شود ترامپ، ناتنیاهو، جان بولتون و دلواپسان داخلی هم نظرند!) و تکیه غوغا سالاران داخلی بر نقاط احیانا ضعف آن نتوانسته آنطور که شایسته است تاثیری در اقتصاد بگذارند هر چند که اثرات مثبت آن بسیاری از گره ها را گشوده است.
تاسیسات نفت، برق، گاز با آنهمه خدمت رسانی نمی تواند به روز شود و بیم آن می رود که در اثر استهلاک از کار بیفتد.
چاه های نفت که منبع اصلی ارتزاق ایران از زمان دارسی بوده در حال ته کشیدن است و تزریق گاز و احیاء باقی مانده نفت آن به کندی انجام می شود و دوستان دلسوز بجای تشویق وزارت نفت که تلاش در احیای تولید و صادرات نفت دارد برایش کارشکنی و تولید اتهام می کنند.
کشاورزی همچنان شرایط بدوی خود را می گذراند. آب ناچیز را بصورت غرقابی به زمین ها می دهند، آبی که از عمق زمین به زور پمپ های برقی می کشند تا با کمک کودهای فراوان محصولی به دست دهد تا سرانجام این کشاورزی متوقف گردد.
صنعت نیز حال خوشی ندارد. واردات رسمی به هر قیمت و یا قاچاق به هر طریق، صنعتی را که با دنیا ارتباط ندارد به تکنولوژی روز مجهز نیست و هزینه های بالاسری بانکی دارد به قیمت تمام شده بالا و کالای بی کیفیت مجبور کرده است و در همین حال بسیاری از واحدهای موجود بدلایل مختلف متوقف می باشد.
صنعت ایران گردی و جهان گردی که می تواند زاینده اشتغال در کشور و بهترین مرجع اشتغال باشد علیرغم همه تلاش ها و کوشش ها موفق نیست و افق آن نیز چشم نواز نمی تواند باشد در حالی که مسئله اشتغال بزرگترین مشکل اجتماعی ایران است که نه کشاورزی مهاجر فرست می تواند اشتغال ایجاد کند و نه صنعتی که مجبور است از اتوماسیون استفاده نماید.
د- وضعیت بانکی و مالی و پولی- یقینا یکی از پاشنه های آشیل کشورمان انبوه نقدینگی رو به تزاید است که سود بانکی متعلقه به سپرده های بانکی و ضعف تولید بهمن نقدینگی را بصورت دائم التزایدی افزایش می دهد و سیستم بانکی بهیچوجه نمی تواند راه حلی برای این موضوع پیدا نماید. علاوه بر آن قانون بانکداری اسلامی که خواسته اند پوسته ای اسلامی بر پدیده نوین بانکداری بکشند موجب اشکالات عدیده و از جمله ورشکستگی بسیاری افراد گردیده است.
هـ- شرایط اجتماعی- در حالی که بیکاری و علی الخصوص بیکاری قشر تحصیل کرده برخی آنان را به کارهای ساده وادار می کند و نیز قشر بسیار محروم جامعه که نان را از زباله دان می جوید، نگاه آنان به قشر بسیار مرفه دوستانه نمی تواند باشد و این بیکاری عاملی برای عدم ازدواج و تشکیل خانواده ایشان و مشوقی برای فرورفتن در فساد فردی و اجتماعی می باشد. پیش بینی می شود در طول ۱۰ سال آینده حدود ۱۰ میلیون نفر از روستاها و بخش های کوچک به حاشیه شهرهای بزرگ کوچ نموده و بحران های اجتماعی و اقتصادی بیافرینند.
حال می خواهیم بدانیم کدام سیاست ها حال «ایران» را چنین کرده است.
الف- بی هیچ تردید دشمنی روبه تزاید دشمنان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی همواره در جهت تحریم، محدود کردن، مخدوش کردن، خرج تراشی و تحمیل هزینه بر ایران بوده است. هزینه های تحمیلی ناشی از حمله بعث عراق، هزینه های تحمیلی ناشی از تحریم مانند گران خریدن کالا از مبادی دست دوم و سوم، هزینه بیمه کالا، هزینه ایجاد شده برای بوجود آمدن واسطه ها، هزینه جابجائی کالا در بنادر باعث لطمه فراوان به جمهوری اسلامی ایران گردیده است.
هر چند دشمن بفکر تحریم و تضعیف کشور بوده است اما بجای آنکه سیاست های مقابله ای اقتصادی با این امر صورت گیرد سیاست های همسو و گاه کامل کننده دشمنی ایشان در کشور به جریان افتاده است.
ب- سیاست رنگ و روغن زدن به جامعه از طریق هزینه کردن درآمد نفت(که به زحمت فروش می رفت) برای خرید کالا از همان کشورهائی که جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده بودند. این کالاها بهیچوجه محدود به نیازهای ضروری مردم نبوده بلکه انواع و اقسام کالای لوکس برای اقشار مرفه وارد گردیده و همین ارزگرانبها برای مسافرت های خارجی و تفریحی به کشورهای مختلف هزینه شده است.
ج- برخلاف گفته شهید رجائی که «نگوئید انقلاب برای ما چه کرده است بلکه بگوئید ما برای انقلاب چه کرده ایم» چنان رفتار شده که دولت باید برای همه کس هر آنچه را که می خواهند فراهم آورد. طبعا قشر فداکار و ایثارگر که حتی جان خود را فدا کرده اند برای انقلاب و تداوم آن توقعی ندارند اما سیستم راضی کردن همه، بیشتر نصیب مرفهان بی درد و متوقعان بی تعهد می گردد و در عین حال خواسته ایم عدالت، توسعه، رونق، و برخورداری را برای همگان به اجرا در آوریم: از نظر عقلی برای کشوری که تولید آن ناکافی بوده و تحریم اقتصادی است عملی نشدن آن بدیهی می باشد. بقولی فقط احمدی نژاد رئیس جمهور پوپولیست نبود بلکه نوعا همه روسای جمهور بنوعی سیاست های پوپولیستی را اجرا کرده اند.
د- سیاست عدم نظارت برمردم و عملکرد آنان موجب تجری خلاف کاران شده است که البته برخی از خلاف کاران برای امرار معاش چنین می کنند و حرجی بر آنان نیست مانند کولبران مرزی که با زحمت فراوان کولبری می کنند و دریافت ناچیزی دارند.
اما تخلف فقط مربوط به قشر نیازمند نیست بلکه عدم برخورد با جنگل ستیزان سازماندهی شده، قاچاق چیان معلوم الحال که حسب آمار رسمی سالانه ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می کنند، حفر کنندگان چاه های غیر مجاز آب و کف شکنی های پی در پی آنان، عدم رعایت حق آبه های دریاچه ها و تالابها، زمین خواران که اراضی کشاورزی را به تجاری تبدیل می کنند و بسیاری از موارد دیگر نشان دهنده عدم مقابله با تخلف کنندگان و دادن آزادی بی حد و حصر به متخلفین می باشد. متاسفانه، تنها برخی برخوردها با مسئله بی حجابی و تن فروشان به معنی عدم آزادی در کشور تعبیر شده که از حق نباید گذشت که سازمان امر به معروف و نهی از منکر نقشی در این مورد نداشته و برخی دیگر صرفنظر از درستی یا نادرستی آن بعضا اقدام کرده اند.
هـ- عدم هم صدائی در طبقات مختلف حاکمیت هر چند از پیامبر اسلامی نقل می کنند که «اختلاف امتی رحمه» یا «اختلاف علماء امتی رحمه» اما این در مقام نظریه و حداکثر جدال احسن است و در مسائل اجرائی و عملیاتی باید که همصدائی و یکصدائی وجود داشته باشد تا کار بتواند صورت گیرد.
بطور مثال در جریان مذاکرات منجر به تفاهم نامه «برجام» که در حقیقت تصمیم گیری کل نظام بود و تشخیص خوب تر از خوب و بداز بدتر بود- امری که مولا علی آنرا از صفات مومنان دانسته اند- در مقام تداوم و اجرا با چند صدائی همراه شد و بهانه گیری های آمریکا موجب شد که منتقدان سیاسی بگویند چرا با آمریکای بدعهد به تفاهم آمدید و غوغا سالارانه خدمات ارزشمند ریاست جمهور و وزیر خارجه را نفی و از آن کاریکاتور و بالاتر از آن خیانت ساختند. مگر نمی دانند اولا معاهده با آمریکا نبوده و با ۱+۵ بوده و ترامپ می گوید بدترین معاهده برای آمریکا بوده است. ثانیا احتمال بدعهدی موجب عدم امضای معاهده نیست. مگر پیامبر (ص) با علم الهی پیش بینی نمی کردند که یهودیان بنی قریظه پیمان شکنی می کنند. مگر امام حسن(ع) با علم انسانی و علم امامت نمی دانستند که معاویه خائن و عهد شکن و دشمن اسلام است پس چرا قرارداد امضا کردند؟
متاسفانه مسئله رای گیری و دموکراسی در کشور ما به یک مشکل اساسی تبدیل شده است یعنی همه میخواهند وجیه المله شوند و در انتخابات رای بیشتری بیاورند و بنابراین از دست زدن به کار اساسی در زمینه های مختلف خودداری می کنند، موضوع محبوبیت بین مردم را در نظر دارند و از دست زدن به اقدامات اساسی که حال «ایران» را خوب می کند و ممکنست به زیان برخی افراد باشد خودداری می کنند.
در اینجا مثالی از موضوع دوست داشتن مردم و دوست داشتن و حفظ ایران می آورم چرا که همواره وقتی ایران را دوست داشته باشیم مردم را هم دوست خواهیم داشت حتی اگر برخی زیان ها به مردم وارد شود و آن موضوع دفاع مقدس است.
وقتی بعث عراق به جمهوری اسلامی حمله کرد برای مسئولین دو راه باقی بود یکی آنکه بگویند ما مردم را دوست داریم بنابراین به آنها توصیه می کنیم در محلی مخفی شوند تا آسیب جانی نبینند. راه دیگر آن بود که عمل شد یعنی مردم بسیج شوند تا به مقابله بپردازند که طبعا در این دفاع مقدس بسیاری از مردم و رزمندگان شهید و جانباز و آزاده شدند.
این مثال تفکیک میان مصلحت کشور همراه با فداکاری مردم را از یکسو و دل سوزی ابلهانه برای مردم و از دست دادن سرزمین و بالنتیجه نابودی مردم را نشان می دهد.
شرایط فعلی به شرحی که گذشت بطریقی است که سیاست های بالندگی و حفظ کشور را باید با دقت و قدرت به مورد اجرا گذاشت و دراجرای این امر نیاز به فداکاری و گذشت مردم می باشد و لزوما همه باید شریک شوند و نه فقط ایثارگران و آسیب پذیرانی که چون مرغ در عزا و عروسی سربریده می شود.
حال می خواهیم بدانیم چه سیاست های کلانی را باید در کشور به مورد اجرا بگذاریم.
بطور کلی سیاست کل کشور باید حفظ و رشد «ایران» و «جمهوری اسلامی ایران» باشد و همه و همه در این رابطه تلاش، فعالیت و گذشت کنند و سیاست های قابل اجرا با هم صدائی کامل بمورد اجرا گذاشته شود و تنها در اینصورت است که منافع مردم حفظ میشود.
الف- تردیدی نیست که حفظ «ایران» در درجه نخست به جنبه دفاعی در مقابل تهاجمات احتمالی دشمنان باز می گردد یعنی باید ایران در حقیقت حصن حصینی باشد که دشمن هرگز خیال تجاوز نداشته باشد و مرزها و حدود تغور ایران حفظ گردد.
ب- در همین راستا یعنی در راستای حفظ «ایران» باید «ایران» از داخل نیز حفاظت گردد. ایرانیان تهدید خارجی را بمثابه چاقوئی که به بدن وارد شود دفع و بدن را پانسمان کردند اما ایران اینک بنوعی سرطان و بیماری قند داخلی دچار شده است. آب ها، زمین ها، جنگل ها، تالاب ها و دریاچه ها، همه و همه در خطر نابودی است و میرود تا کشاورزی نیز به نابودی کشانده شود. کشوری که سرزمین آن سترون شود و مواهب طبیعی خداداد آن از بین برود دیگر جای زندگی نمی تواند باشد.
بگمان نویسنده، برنامه ششم توسعه که مجموعه ای از آرزوهای دست نیافتنی است بهیچوجه مناسب حال ایران نمی باشد. برنامه ششم (یعنی آن بخش از اقدامات اجرائی و تشویقی دولت) باید اختصاص به نجات سرزمین ایران داده شود.
ج- کلیه سرمایه گذاری های غیر از سرمایه گذاری های نجات اقلیم وسرزمین ایران مشروط بر عدم زیان به سرزمین و محیط زیست توسط بخش خصوصی باید انجام شود و در این راستا طرح های نیمه تمام باید در اولویت واگذاری به بخش خصوصی قرار گیرد.
د- برای مصارف آب، برق، گاز، بنزین و سایر مصارف چنانچه در حداقل صورت گیرد تعرفه بسیار ارزان قرار داده شود و برای مصارف بالاتر (غیر صنعتی) شیب تصاعدی قیمت بسیار بیشتر شود.
هـ- با قطع کامل یارانه ها، بودجه آن اختصاص به معلولین، خانواده های بی سرپرست، بیماران مزمن و خطرناک و مشابه از طریق کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی داده شود.
و- سیستم مالیاتی جامع بکارگیری شود بجای فشار روی شرکت های تولیدی از درآمد همه منجمله سود سپرده ها در بانک ها مالیات اخذ شود.
ز- با کنترل قیمت کالاهای اصلی مورد نیاز دستمزدها و حقوق ها در یک دوره مشخص با نجات سرزمین ایران ثابت بماند.
ح- با یک حرکت جهادی علمی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به اصلاح کشاورزی برای حداقل مصرف آب و حداکثر تولید بدون زیر کشت بردن زمین جدید اهتمام نماید.
ط- نظام بانکی در جهت حفظ سرمایه مردم و نه ازدیاد آن و اختصاص سپرده ها برای برنامه های تولیدی و خدماتی مفید اقدام نماید و سود سپرده ها دارای سیستم تصاعدی منفی شود. یعنی به سپرده های کلان سود کمتری تعلق گیرد.
ی- بطور بسیار جدی موضوع گردشگری در ایران و جذب گردشگر خارجی در دستور کار قرار گیرد.
ک- با تسهیل شرایط کسب و کار، هر نوع کارآفرینی مشروط به کمک به بقای سرزمینی و عدم تخریب محیط زیست مورد تشویق قرار گیرد.
این نویسنده اعتقاد راسخ دارد چنانچه اصل حفظ و بقای «ایران» و جمهوری اسلامی مد نظر باشد و با این معیار اقدامات سنجیده شود طبعا تصمیمات صحیح اتخاذ خواهد شد. فراموش نکنیم که همه چیز را با هم خواستن اگر چه می تواند در نطق های آتشین و کلمات راضی کننده که برای مردم انجام می شود منعکس گردد اما بهیچ وجه محقق نخواهد شد همچنانکه به خواسته های مردم در خصوص عدالت، توسعه و رونق نرسیده ایم، چرا که همه را با هم خواسته ایم.
در این جا لازم می داند نکاتی چند در مورد روش حضور در مبارزات انتخابات جاری را باطلاع می رساند.
۱- بنظر اینجانب مناظره های تلویزیونی باید صرفا در خصوص برنامه های ارائه شده توسط کاندیداها و در جهت پذیرش وجه احسن موضوع و تکمیل برنامه ها صورت گیرد تا هر که انتخاب شود براساس اصلاحاتی که در مجموعه مناظره ها صورت میگرد عمل کند و چه بهتر که جمع ۶ نفر خود به اجماع برای انتخاب بهترین نفر برسند و این است یکی از مصادیق آیه شریفه فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیستمعون احسنه»
۲- برنامه های جامع رسانه ملی به نحوی است که هموطنان عزیز با مشاهده و دقت در آن بخوبی می توانند به نقطه نظرات نامزدها واقف شوند بخصوص آنکه بیشتر آنها در فضای مجازی نیز منتشر می گردد فلذا بنظر اینجانب اقداماتی نظیر چاپ پوستر، نصب بنر، چاپ عکس، چاپ خلاصه نظرات چندان لازم و مفید نیست بخصوص آنکه با توجه به هزینه بسیار سنگین عدم تمکن کافی مالی نامزدها، با قبول اصل عدم استفاده از امکانات دولتی، کمک های افراد و متعین ضرورت پیدا می نماید و این خود بنوعی وام دار شدن به ایشان می باشد.
اینجانب با توجه به عدم اعتقاد به تبلیغات ذکر شده هیچ اقدامی در این راستا بعمل نخواهم آورد و نیز با توجه به محدود بودن دسترسی به مردم در نقاط مختلف کشور از سفرهای استانی نیز اجتناب خواهم نمود و صرفا برای استفاده نظرات اندیشمندان دانشگاهی امکان حضور در برخی دانشگاهها را روا می دارم و همچنین در موقع لازم در یک یا چند کنفرانس مطبوعاتی در خدمت ارباب رسانه ها خواهم بود.
در عین حال امید است علاقمندان به اصلاح برنامه هائی که ارائه خواهد شد نسبت به ارسال نقطه نظرات خود اقدام نمایند باشد که با درک نقطه نظرات دریافتی نسبت به تصحیح مواضع و نقطه نظرات اقدام شایسته بعمل آید.

سید مصطفی میر سلیم:

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح سوم اردیبهشت ماه در اولین نشست خبری خود به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.

سید مصطفی میرسلیم در ابتدا گفت: تجربه ای که حزب مؤتلفه اسلامی ارائه می دهد برای شما تشریح می کنم و آن معرفی یک نامزد اتخاباتی خوش سابقه قبل وبعد انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به کار تشکیلاتی این حزب در ادوار گذشته اظهار داشت: امروز تجربه نوینی در اختیار حزب مؤتلفه است که دارای سابقه روشن و ابتکار عمل است.

وی ادامه داد: حزب ما برای حل مشکلات مردم دست بکار شده و دولت ما از افراد شایسته خدمتکار و شایسته استفاده خواهد کرد که از افراد یک خانواده نخواهند بود.

میرسلیم با اشاره به مشکلات کشور بیکاری و واشتغال را مهمترین مسئله کشور دانست و گفت: با سرعت در دولت خود به دنبال حل این مشکلات هستیم.

*باید در همه زمینه ها توسعه یابد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی براینکه در بحث اشتغال چه برنامه ای دارید؟ گفت: اشتغال باید در همه زمینه ها توسعه یابد یکی از مهمترین عوامل مانع بر سر راه اشتغال، قاچاق کالا است و مبارزه با قاچاق می تواند تولید داخلی و اشتغال را توسعه دهد.

وی ادامه داد: اصلاح واردات نیز به توسعه اشتغال کمک می کند اما در میان مدت استفاده از مزیت نفت و گاز موجب اشتغال می شود.

پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص اینکه آمار بدی در خصوص اشتغال ارائه می شود و اشتغالی که در سال گذشته ایجاد شده نصف مشاغلی بوده که از بین رفته گفت: سیاست دولت یازدهم مهار تورم بود که به رکود انجامیده؛ اگر به این دو در کنار هم توجه می شد امروز به این شرایط نمی رسیدیم.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات اقتصادی کشور مدیریت نادرست بوده که در کنار تورم موجب این شرایط اقتصادی بد شده، ما در زمان جنگ با مدیریت درست توانستیم مشکلات را حل کنیم امروز نیز می توانیم بهتر کشور را بسازیم نباید بگذاریم جوانان از نظام ناامید شوند .

مصطفی میرسلیم در این بخش از نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون فرانسه به فرانسوی سخن گفت.

وی با بیان اینکه می‌خواهم در این فرصت و از همین آغاز کار، با مردم دنیا به طور مستقیم سخن بگویم، گفت: من از دیار مردمی بزرگ، سرزمینی کهن و تمدنی فاخر با شما صحبت می‌کنم که در همه تاریخ پرافتخار خود مهد راستی و درستی بوده است و جایگاه ممتازی در تمدن بشری داشته است. برای مواجهه با دنیا باید سایر کشورها را خوب شناخت. تندروی و کندروی در سیاست خارجی نسبت به کشورهای جهان محصول عدم شناخت صحیح است.

وی در این گفتگوی فرانسوی خاطر نشان کرد: شناخت من از غرب، رسانه‌ای و روزنامه‌ای نیست. سالها در فرانسه و در میان مردم غرب زندگی، تحصیل و کار کرده‌ام. من دنیا را بسیار خوب می‌شناسم و بر راه‌های تعامل با مردم دنیا اشراف کامل دارم. امروز فقر، نابرابری و تروریسم درد مشترک همه مردم دنیاست.

میرسلیم افزود: امروز همه مردم آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا نتایج دردناک سیاست‌های مخرب منجر به تخریب محیز زیست، گسترش جنگ و تروریسم، افزایش قربانیان فقر و نابرابری و تخریب پایه‌های اخلاقی را مشاهده می‌کنند و از آن رنج می‌برند. فهم مشترک از مسایل اساسی انسانی و موضوعات بنیادین جهانی می‌تواند مبنای درک متقابل و تلاش برای همکاری‌های مشترک بر پایه انصاف و اخلاق باشد.

نامزد حزب مرتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تأکید کرد: اولویت سیاست خارجی من، تبدیل جمهوری اسلامی ایران به مرکز امن تبادلات فراقاره‌ای از طریق تکیه بر اشتراکات و گسترش گفتگو و تعامل سازنده در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است. هدیه ما به مردم جهان، گام برداشتن در مسیر تحقق راستی و درستی است، برای پی‌ریزی بنیانهای یک تعامل صحیح و شرافتمندانه برای ساختن دنیایی پر از پیشرفت، اعتماد، امنیت و آرامش.

میر سلیم در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون فرانسه مبنی اینکه نظر و برنامه اش درباره کشورهای غربی و برجام چیست؟ گفت:ما نسبت به تمام کشورهایی که در جهان به دنبال صلح بوده اند ارتباط خواهیم داشت البته با احترام متقابل.

وی با تشریح دیدگاهش درباره برجام، افزود: توسط دولت کوشش های بسیاری برای اثبات حق ملت ایران شده اما اگر جهان به فتوای رهبری توجه می کرد متوجه می شد که ایران هرگز به دنبال تسلیحات هسته ای نبوده است، با برجام حقانیت ملت ایران برای جهانیان مشخص شد، اما رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام پایبند نیست و تاکنون برجام محقق نشده است. ما در دولت مان به دنبال حقوق خود در مجامع بین المللی هستیم.

*رفع محرومیت اولویت اول ماست

میرسلیم در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه هایش برای اقوام، مذاهب و محرومان گفت: رفع محرومیت اولویت اول ماست، محرومیت نباید به شخصیت مردم لطمه وارد کند. در این سالها، مناطق مرزی علیرغم اینکه در دوران دفاع مقدس، خدمات بسیار زیادی انجام داده اند، نتوانسته اند از امکانات و توسعه بهره مند شوند، در دولت ما این مسئله تغییر خواهد کرد. من در سفری که به کردستان داشتم نیز بر این موضوع تأکید کرده و برنامه های خاصی برای اقدام سریع در این باره داریم.

وی ادامه داد: آنچه در قانون اساسی درباره اقوام و مذاهب آمده، باید به طور کامل محقق شود و همه به حق خود برسند. ‌ما به تمام اقلیت‌ها بر اساس قانون اساسی احترام می‌گذاریم. ایرانیان همه با هم برابرند و هر کسی که برای اعتلای کشور قدم بردارد روی چشم ما جا خواهد داشت.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاران خانه ملت پیرامون تعامل دولت احتمالی وی با دیگر قوا اظهار داشت: مجلس، خانه ملت است که نمایندگان ملت در آنجا جمع شده اند. قطعاً با ارائه لوایح مناسب برای حل مشکلات مردم اقدام خواهیم کرد و به دنبال تعامل با دیگر قوا هستیم.

*ما به هنر معتقد هستیم

میرسلیم در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر درباره بحث هنر و سینما و فضای مجازی و جایگاه اینها در دولت احتمالی اش ادامه داد: ما به هنر و سینما معتقد هستیم. ما برای ارتقاء هنر و سینما در چارچوب قانون اقدام خواهیم کرد، البته با بی بندو باری ها مقابله و از مردم در این راه کمک خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: در فضای مجازی که به تازگی فراگیر شده باید با تولید مطالب مفید، جلوی انحراف افکار و فرهنگ را بگیریم و این با کمک مردم محقق خواهد شد.

میرسلیم در پاسخ به خبرنگار چین مبنی بر اینکه برجام، قرارداد خوبی برای ایران بوده است یا خیر؟ اظهار داشت: کوشش‌های فراوانی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران انجام شد تا حقانیت ملت ما برای همه مردم دنیا شناخته شود. اما متأسفانه آمریکا با روی کار آمدن رییس جمهور خود پایبندی به برجام نشان نداد.برجام برای ما یک معاهده بود که جنبه بین‌المللی دارد، ما برای حقانیت جمهوری اسلامی تمام اقدامات را کردیم اما آنها (غربی ها) به تعهدات خود پای بند نبودند و غرب و امریکا باید امروز پاسخگو باشند که به تعهدات خود پایبند نبوده و افکار عمومی را مسخره کردند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص برنامه هایش برای جوانان و حل مشکلات آنها خاطرنشان کرد: مشغول به کار شدن، ازدواج و مسکن مشکل اصلی جوانان است. اولین اقدام ما حل مسئله اشتغال خواهد بود و در مرحله دوم به دنبال ایجاد مسکن مناسب، البته نه مسکنی که سرهم بندی شده و سرمایه کشور را به هدر داده باشد. در دولت من حضور جوانان بسیار اهمیت خواهد داشت، از انرژی آنها برای رشد و توسعه کشور استفاده می کنیم.

حزب مؤتلفه پای اهداف خود خواهد ماند

وی در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره اینکه آیا با دو نامزد اصولگرای دیگر در چند روز گذشته گفتگویی داشته ایم و اینکه آیا به نفع آنها کنار خواهید کشید، گفت: ما قبل از اینکه «جمنا» نامزدی انتخاب کرده باشد، تصمیم خود را گرفته بودیم. حزب مؤتلفه پای اهداف خود خواهد ماند و روش و برنامه خود را برای اداره کشور به کار خواهد گرفت اما در دولت خود همانند دیگر افراد، از دوستان جمنا استفاده خواهیم کرد.

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: نیت وهدف جمنا با مؤتلفه مشترک است اما سلایق ما باهم اختلاف دارد واین مردم هستند که باید انتخاب کنند کدام سلیقه مورد نظر آنهاست.

* یارانه نباید ابزار انتخاباتی شود

این نامزد انتخاباتی درباره یارانه ها و اینکه در دولت او نیز یارانه پرداخت می شود یا خیر؟ خاطرنشان کرد: درباره یارانه ها، قانون های بسیار خوبی داریم اما این قوانین، درست اجرا نشده، اولاً باید یارانه با اولویت به محرومان برسد، ما در دولت خود به بندهای دیگر هدفمندی یارانه ها توجه می کنیم و یکی از بعدهای مهم آن بهبود تولید است که اگر به این حوزه توجه شود دیگر یارانه نقدی مدنظر نخواهد بود، بنابراین یارانه نباید ابزاری برای تبلیغات انتخاباتی باشد.

میرسلیم در پاسخ به سوالی درباره ارتباط حزب مؤتلفه با کشورهای کمونیستی مانند چین و کره شمالی اظهار داشت: اگر ما با چین و کره دست به دست هم داده ایم برای مقابله با آمریکاست. این همکاری ها ادامه خواهد داشت و در هر جای دنیا که ظلم و مظلومی باشد ما به کمک آنها می رویم و در مقابله با جنایاتی که آمریکا و داعش در عراق و سوریه می کنند، ایستادگی می کنیم.

وی همچنین درباره رابطه با اروپا و آمریکا نیز اظهار کرد: ما با همه کشورهای صلح‌دوست همکاری خواهیم کرد و بر مبنای حفظ استقلال و بدون خودباختگی مبادلات تجاری، فرهنگی و سیاسی قوی با کشورهای اروپایی خواهیم داشت، اما مخالف این هستیم که ایران بازار مصرف کالاهای خارجی شود. در مورد بهبود روابط با آمریکا نیز باید بگویم که این سوال را باید از خود آمریکایی‌ها بپرسید، زیرا تاکنون آنها هیچ اهتمامی برای به رسمیت شناختن حقوق مردم ایران نداشته‌اند.

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: همکاری ما با کشورهای دنیا زمینه ها و مناسبت هایی دارد و در درجه اول هر جبهه ای که در مقابل آمریکا و روش های استکبار بایستد برای ما قابل احترام است.
وی افزود: ما به یاری مستضعفان جهان خواهیم شتافت و در برابر جنایت های آمریکا در منطقه خاورمیانه و پشتیبانی آنها از القاعده و داعش خواهیم ایستاد و قانون اساسی ما هم بر دفاع از مظلومان در هر نقطه جهان تاکید کرده است.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اکنون برخی ها در منطقه نوکری صهیونیست ها را می کنند و هم اکنون می خواهند مسلمانان را در منطقه خاورمیانه به ضعف بکشانند.

* دولت آمریکا هیچ گاه خیری به ما نرسانده

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر وقت آمریکا آدم شود و با کرامت انسانی با این ملت برخورد کند برای همکاری با آن مانعی نداریم.
سید مصطفی میرسلیم در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه درصورت پیروزی در انتخابات چه برنامه ای برای رفع کاهش ارتباط با آمریکا دارید؟ افزود: این سوال را باید از دولت ایالات متحده بپرسید که تاکنون هیچ اهتمامی برای به رسمیت شناختن حقوق ملت مظلوم ایران نشان نداده و دولت آمریکا هیچ گاه نخواسته است خیری به ما برساند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص برنامه هایش برای رشد ورونق اقتصادی عنوان کرد: من رسیدن به رشد ۸ درصد را تایید نمی‌کنم. البته آرزومندی دولت یازدهم برای رسیدن به رشد ۸ درصد را تمجید می‌کنم. اما عمده این رشد با فروش نفت خام انجام می شود که ما این را جزء برنامه های خود نمی دانیم و می خواهیم از این سرمایه برای اشتغال استفاده کنیم. ما براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدام خواهیم کرد که در آن مشخص شده فروش نفت خام درآمد نباشد بلکه سرمایه ای باشد برای آیندگان.

*نگاه ما به نفت و گاز باید سرمایه‌ای باشد

میرسلیم با اشاره به یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی عدم خام فروشی نفت بود اظهار داشت: نگاه ما به نفت و گاز باید سرمایه‌ای باشد تا زمینه‌های اشتغال گسترش یابد.

وی با بیان اینکه تنها از ۵ درصد از نفت خام در پتروشیمی‌ها مصرف می‌شود اظهار داشت: ۹۵ درصد نفت، خام فروشی می‌شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ۳۰ درصد واردات کشور از طریق قاچاق انجام می‌شود که جلوگیری از آن را امری ضروری برشمرد و تاکید کرد: اگر جلوی قاچاق را بگیریم می‌توانیم تولید را رونق دهیم و رونق تولید داخلی یعنی توسعه اشتغال.

وی لازمه تولید و اشتغال در کشور را مبارزه با قاچاق و جلوگیری از واردات بی‌رویه خواند و خاطرنشان کرد: تلاش دولت یازدهم برای مهار تورم بوده، ولی این سیاست بدون توجه به آثار آن صورت گرفته که اگر دولت به رکود رسیدگی می‌کرد و در کنار آن هم به مهار تورم می‌پرداخت وضعیت اقتصاد امروز این گونه نبود و در کشور با چهار میلیون بیکار فارغ‌التحصیل مواجه نبودیم.

دوستان ما در حزب مؤتلفه چهارچشمی مراقب ما هستند

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا اکثر رئیس جمهورها بعد از دوران ریاست خود، کنار می روند و جایی در قدرت ندارند بیان داشت: پاسخ من به این سوال این است که این افراد گرفتار خودکامگی شده اند اما ما در دولت خود گرفتار خودکامگی نخواهیم شد زیرا دوستان ما در حزب مؤتلفه چهارچشمی مراقب ما هستند.

میرسلیم درباره نظرش درخصوص دولت یازدهم خاطرنشان کرد: انتقاد من به دولت یازدهم این است که آنها سیاست خود را بر مسائل جاری قرار دادند و فکر می کردند با حل مشکل روابط با آمریکا، مسائل کشور نیز حل می شود و چون این مسئله محقق نشد و تحریم ها باقی ماند، آنچه فکر می کردم نیز تحقق نیافت. ما در دولت خود برون نگر هستیم و درب کشور را به روی دیگران نمی بندیم اما درون زایی را نیز فراموش نمی کنیم و اتکای ما به مسائل داخلی و جوانان است. نقدی که به دولت داریم این است که چهار سال را از دست دادند و در فروردین ۹۶، شروع به تعریف و تمجید از اقتصاد مقاومتی کردند. من به آنها می گویم شما چرا فرصت ها را از دست دادید و فریب آمریکا را خوردید؟ در صورتی که می دانستید آمریکا دشمن ماست.

این نامزد انتخاباتی درخصوص مقابله با مفاسد اقتصادی در دولتش عنوان کرد: ما منشأ مفاسد اقتصادی را شناخته ایم و آن مقوله اشتغال است اما تمام کسانی که موجب مفاسد اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی شده اند، از دست ما با کمک مردم نجات نخواهند یافت و تمام مفاسد را پاک خواهیم کرد.

*من واژه اصولگرایی را درست کردم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من سرمنشأ واژه اصولگرایی هستم و اصولگرایی را خودم درست کردم.
سید مصطفی میرسلیم در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر مرحوم عسگر اولادی زنده بود آیا با تصمیم حزب مؤتلفه در خصوص معرفی شما به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری موافقت می کرد؟ افزود: قطعا اگر ایشان زنده بود از تصمیم حزب پشتیبانی می کرد و روح ایشان اکنون شاد است.

میرسلیم در واکنش به سخنان روز گذشته آقای باهنر درباره اینکه به نفع کاندیدای «جمنا» کنار خواهد کشید، گفت: تصمیمات من باید از زبان من و مؤتلفه بیان شود و شخص دیگری حق ندارد از قول ما حرفی بزند. آنچه آقایان بادامچیان و باهنر گفتند عقاید خودشان است و پاسخی به هم داده اند. ما آماده ایم علاقه مندی خود را بر ای خدمت به مردم تا آخر اثبات کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا از انتخابات به نفع سایر اصولگرایان کناره گیری نمی کنید؛ بیان کرد: چون دیدم حقوق مردم بر روی زمین باقی مانده و دیدم کسی برای احقاق آن دست به کار نشده است در این عرصه حضور پیدا کردم. ماکه با هم دشمنی نداریم میخواهیم گوی سبقت را برای خدمت رسانی به مردم از یکدیگر برباییم. مردم باید تشخیص دهند که چه کسی می تواند بهتر خدمت کند.

این نامزد انتخاباتی در مورد میزان احتمال ائتلافش با سایر کاندیداها گفت: من به ائتلاف اعتقاد دارم، نام حزب ما نیز مؤتلفه است و مبنای ما ائتلاف است. آنچه که اعتقاد داریم ائتلاف در منویات و اهداف است . ولی ائتلاف موقع وجا دارد و ما از همکاری اصولگرایان استفاده خواهیم کرد،ولی به هر حال در سلیقه دچار اختلاف هستیم. اینکه چه کسی باید پرچم را به دست گیرد به تشخیص مردم است.

وی گفت: قطعاً درصورت پیروزی در انتخابات از تجربیات اصولگرایان و غیراصولگرایان معتقد به نظام و رهبری استفاده می کنیم.

میرسلیم درباره سرمایه گذاری خارجی در کشور و جایگاه آن در دولت خود تصریح کرد: با اینکه ایران بازار کالاهای خارجی بشود، مقابله می کنیم زیرا برای توسعه کشور به آن نیاز داریم.

وی در پاسخ به خبرنگار نما در خصوص انتقادات خود به دولت یازدهم اظهار داشت: حزب مؤتلفه اولین گروهی بودند که با رئیس جمهور دیدار داشتند اما به دلیل اینکه به نصایح ما توجه نکرده، او را رقیب اصلی خود می دانیم زیرا مطمئن هستیم رئیس جمهور نمی تواند انفجاری درون خود ایجاد کند و ماندن او بر قدرت در چهار سال کشور به مصلحت کشور نیست.

*من نمی‌توانم با تخلف و جرم کنار بیایم

میرسلیم در پایان در پاسخ به سوالی درباره نامه‌ اخیرش به شهردار تهران درباره تخلفات شهرداری گفت: من نمی‌توانم با تخلف و جرم کنار بیایم و موارد مختلفی از تخلفات و اشکالات پیش امده که به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را پیگیری کرده‌ام.

وی افزود: من و حزب مؤتلفه نسبت به خلاف هایی که انجام شده سکوت نمی کنیم و خیرخواه آقای قالیباف هستیم. در اسفند ۹۳ به وی گفتم تخلفات بسیاری در شهرداری می‌شود و ایشان گفت دست روی دل من نگذارید. اگر می داند چرا اقدام نمی کند!؟ هر کس گرفتار اشتباه شده باید سریع آن را اصلاح کند نه اینکه با دروغ به دنبال پوشاندن آن باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر من هم دچار خلافی شدم باید به من تذکر داد گفت: عرصه سیاسی عرصه رنجیده خاطر شدن نیست ما نمی‌توانیم در برابر انتقاد دیگران گردن کلفتی کنیم. در همه دستگاه‌ها اشکالاتی وجود دارد و با همدلی می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان تأکید کرد: در برابر هر گونه ناحقی ایستادگی خواهیم کرد و از قوه قضاییه و دیگر نهادها می خواهیم در مقابل ناحقی ها بایستند.

میرسلیم افزود: ما از مرحوم بهشتی آموزش دیده ایم که در برابر حق ، سرتعظیم فرود آوریم و به طور قطع در هر سازمانی که تخلفی مشاهده کنیم از مجلس و قوه قضائیه خواهیم خواست ما را کمک کنند.

وی گفت: شهرداری هم یکی از این سازمان هاست و ما ساده انگاری نمی کنیم و در همه این دستگاه ها ممکن اشکال وجود داشته باشد و با خودرأیی نمی توان از پس مشکلات برآمد

محمد باقر قالیباف:

شعار انتخاباتی این دوره ایشان «دولت مردم»، «به عمل کار برآید» است.شعار انتخاباتی دوره قبل ایشان «تغییر، زندگی، مردم» (انتخابات ۹۲) بود.

شعار / وعده مخالفان موافقان
ایجاد ۵ میلیون شفل اسحاق جهانگیری: «کسانی که چنین وعده‌ای می‌دهند یا شغل ایجاد نکرده‌اند و یا اعداد و ارقام نمی‌دانند» قالیباف: «کسانی که به این تعهد من خرده گرفتند تحقق ۵ میلیون شغل را با توان و برنامه و تفکر قدیمی و ۵۰ سال پیش خودشان سنجیدند که من به آنها حق می‌دهم که با همین شیوه فعلی مدیریت چنین هدفی در دوره چهار ساله در دسترس نیست»

امیر غلامی: «فقط در صنعت امکان ایجاد ۳ میلیون شغل وجود دارد»

ایجاد پایگاه داده نیروی انسانی (جویای کار و اشتغال) مهدی صادقی: برنامه‌ریزی نیروی انسانی، جامع آماری بهتر برای کارفرمایان، عدم نیاز کارفرمایان به درج آگهی‌های گران‌قیمت و داشتن حق انتخاب‌های بهتر[۲۴]ال دولان (نویسنده کتاب مدیریت امور کارکنان و منابع انسانی) اولین گام مدیریت منابع انسانی را گردآوری، تحلیل و پیش بینی داده‌ها می‌داند.
۲٫۵ برابر کردن اقتصاد احمد توکلی: «وعده ۲٫۵ برابر کردن درآمد ایرانیان (واکنش به شعار قالیباف) در عمل جزو محالات است»حمید حاج اسماعیلی: باید بگویم چنین شرایطی در کشورهای منطقه با فروش مواد خام امکان‌پذیر نبوده است. یعنی چنین رشدی در عدد حتی با چند برابر کردن درآمدهای نفتی هم در منطقه امکان‌پذیر نبوده است.
پرداخت ۲۵۰ هزار تومان به بیکاران هزینه‌های ناشی از آن سالانه باعث نابودی ۹۰ هزار شغل و تزریق نقدینگی باعث تورم می‌شود. با همین بودجه می‌توان ۲۵۰ بیمارستان را تکمیل کرد. ماهانه ۲۱۴ کیلومتر راه آهن یا ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه ایجاد کرد.علی ربیعی: «این کار نوعی دروغ بزرگ و بزرگ‌ترین دروغ به فقراست.» طرح کارانه در واقع همان بیمه بیکاری است که حق شهروندان می‌باشد.
افزایش تولیدپتروشیمی‌ها آمار فعلی شاغلین در واحدهای پتروشیمی کشور با تولید ۵۰ میلیون تن در سال را «حدود ۵۵ هزارنفر» عنوان کرد. یعنی تقریباً به ازای هر یک میلیون تن تولید، ۱۱۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت هستند… مگر این صنعت چه میزان سوددهی دارد که به ازای هر میلیون تن تولید، هزینه ۲۰۰ هزارنفر را تأمین کند؟به ازای هر یک میلیون تن افزایش تولیدات پتروشیمی تنها برای پانصد نفر شغل مستقیم و برای دو هزار نفر شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود.[

میزان تولید واقعی سال 95 نیز 52 میلیون تن بود. در سال 95افزایش ۸ میلیون تنی وجود داشت چرا یک میلیون و دویست هزار شغل ایجاد نشد؟

قالیباف: ۲۰۰ هزار شغل به ازای هر یک میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی به طور مستقیم

نامه رئیس اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی به وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر آمارهای مقایسه‌ای ۸۸ تا ۹۲

رستم قاسمی: «در اواخر دولت دهم برنامه‌ریزی مفصلی برای ایجاد واحدهای پایین دستی و زنجیره‌های ایجاد ارزش افزوده صورت گرفت که قطعاً با تبدیل خام فروشی به پایین‌ترین واحدهای ارزش افزوده می‌توان شغل مورد نظر را ایجاد کرد.»

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*